top of page

Detoks

Vücudu toksinlerden arındırmayı amaçlayan bir beslenme yaklaşımıdır. Vücudun toksinlerle başa çıkma yeteneğini desteklemek ve sindirim sistemi, karaciğer, böbrekler ve diğer organların daha iyi çalışmasını sağlamak amacıyla uygulanır. Detoks aynı zamanda kilo kaybını teşvik etmek, enerji seviyelerini artırmak ve genel sağlığı iyileştirmek için kullanılabilir.


Detoks Beslenme İlkeleri:


Taze Yiyecekler: Detoks sırasında taze meyve ve sebzeler tüketmek önemlidir. Bunlar,

antioksidanlar, vitaminler ve mineraller açısından zengindirler. Fakat belirli porsiyonlarda

tüketmek önemlidir.


Su Tüketimi: Bol su içmek, vücudu toksinlerden arındırmak için temel bir adımdır.

Toksik Maddelerden Kaçınma: Rafine şeker, işlenmiş yiyecekler, trans yağlar ve katkı maddeleri gibi toksik maddelerden kaçınılmalıdır.


Yeşil Çay Tüketimi: Yeşil çay, antioksidanlar açısından zengin olup metabolizmayı hızlandırır ve toksinlerin atılmasına yardımcı olabilir.


Protein Kaynakları: İyi kalite protein kaynaklarını tüketmek önemlidir.


Probiyotik Yiyecekler: Fermente gıdalar, sindirim sağlığını destekleyecektir.


Azaltılmış Tuz İçeriği: Tuz tüketimini azaltarak vücuttaki su tutulumunu azaltmak hedeflenir.


Detoks Programları:


7, 14, 21 gün şeklinde uygulanan detoks programları kişinin hedeflerine, yaşına, sağlık durumuna ve diğer faktörlere bağlı olarak değişir ve kişiye özel karar verilir.


Detoks sürecinin sadece kısa vadeli bir çözüm olduğunu ve uzun vadeli bir sağlıklı beslenme alışkanlığı geliştirmenin önemli olduğunu unutmamak önemlidir. Danışanlarınıza kişiselleştirilmiş tavsiyelerde bulunarak en iyi sonuçları elde etmelerine yardımcı olabilirsiniz. Bu program bilimsel kanıtlarla desteklenerek kişiye özel oluşturulmaktadır.


Meeting

You can quickly and easily make an online or face-to-face appointment to benefit from nutrition services.

bottom of page